OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ EĞİTİMİ ÇALIŞMA GRUBU BÜYÜYOR: EĞİTİCİLERİ EĞİTİMİ YAPILDI.

Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesinde ilk adımda Metropol Belediyelerindeki ortaokul son sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin eğitimi öngörülmüştür. Yaklaşık 35.000 öğrencinin ve yaklaşık 3.500 öğretmenin katılacağı bu eğitimleri vermek için gönüllü olan Makina Mühendisleri 23 Şubat 2015 Pazartesi günü Tepekule’de öğretmenlere yapılacak eğitimler için hazırlanan sunum seminerine katıldılar.

Semineri veren Macit Toksoy, kapalı hacimlerdeki iç hava kalitesinden başlayarak iç çevre özelliklerinin insan sağlığı ve üretkenliği için önemini örnekle gösterdi, İzmir’de başlayan bu farkındalık eğitimlerinin Dünyada ilk olduğunu, eğitimlerin tüm Türkiye’ye hatta Dünyaya yayılması hayalini dile getirmiştir. Daha sonra projenin web sayfasını ve öğretmenler için yapılacak eğitim seminerlerinde kullanılacak sunumu tanıttı.

Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesi içinde ilgili dokümanları içeren web sayfasın (www.iccevrekalitesi.net) herkese açık bir web sayfası olduğunu belirten Toksoy, bu sayfada yer alan karbondioksit hesaplayıcısı programı ile herkesin kolaylıkla bulunduğu ortamdaki karbondioksit kirliliğini sorgulayabileceğini belirtti. Seminer gönüllü eğiticilerin katkılarıyla sona erdi.


Toplantı sonunda Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Güniz Gacaner Ermin, Okullarda öğrencilere ve öğretmenlere eğitim vermek için gönüllü olan Makina Mühendislerine ve projeye katkı koyan herkese teşekkür etti.