OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ EĞİTİMİ PROJESİ ÖĞRENCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ YAPILDI.

Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesine gönüllü eğitici olarak katılan 42 Makina Mühendisi bu proje kapsamında İzmir’de 35.000 ortaokul öğrencisine verilecek iç içevre kalitesi eğitimi için yapılan seminere katıldılar.

 Seminerde öğrencilere yapılacak sunum hakkında bilgi veren Macit Toksoy, sunumun ve çocuklara verilecek broşürün öğrencilerin müfredat programına uygun bir seviyede, karikatürist İrfan Sayar’ın çizimleriyle zenginleştirilerek hazırlandığını belirtti. Sunumun sınıflarda görünmeyen ama çocukların sağlık ve başarılarını etkileyen iç hava kalitesi, sıcaklık, gürültü, koku, ışık ve titreşim gibi özelliklerden Sınıfta Görünmeyenler Müzesi oluşturmak ve bu müzeden öğrenilenler olarak kurgulandığını belirten Toksoy, bu iç çevre bileşenlerinin ne kadar önemli olduklarını çocuklara anlatabilirsek herkese anlatabiliriz dedi.

Eğitimlerde öğrencilere sunumu içeren bir broşür ve Okullarda İç Çevre Kalitesi Rehberi basılı olarak verilecek.


Seminere gönüllü eğitici olarak katılan mühendisler ve özellikle ilk ve ortaokul çağında çocukları olan Makina Mühendisleri eğitimler için görüşlerini ve önerilerini sundular. Öğrencilere verilecek eğitimlerde yaşanılan deneyimlerin tüm gönüllü eğiticiler arasında paylaşılmasının önemli ve seminer eğitim malzemelerinin geliştirilmesine katkı koyacağı belirtildi.


Karikatürist İrfan Sayar’ın iç hava kalitesinin
öğrenci sağlığı ve başarısına etkisini gösteren tasarımı.