HABERLER

26 Şubat 2015

  REHBER ÖĞRETMENLERE OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ SEMİNERİ YAPILDI.

• Makina Mühendisleri Odası Tepekule Kongre Merkezinde, İzmir’deki Rehber öğretmenlere okullarda iç hava kalitesi, ısıl konfor, akustik konfor, aydınlatma ve görsel konfor, koku ve titreşim konularını içeren iç çevre özelliklerinin, öğrenci ve öğretmen sağlığına ve akademik başarılarına etkileri konusunda seminer verildi. 208 rehber öğretmenin kayıt olduğu seminere, okullarda öğrencilere ve öğretmenlere seminer verecek gönüllü eğitici Makina Mühendisleri de katıldı.

Daha Fazla

 

25 Şubat 2015

  OKULLARDA İÇ HAVA KALİTESİ EĞİTİMİ PROJESİ’NDE İLK ÖĞRENCİ SEMİNERİ YAPILDI.

• Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Tepekule Kongre Merkezinde İzmir’de ve Türkiye’de bir ilk gerçekleşti: Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesi çerçevesinde yaklaşık bir yıldır sürdürülen hazırlık fazı tamamlandı ve Nihat Gündüz Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 80 öğrencilik bir gruba, sınıflarda var olan iç hava kalitesinin, ısıl konforun, akustik konforun, aydınlatmanın, koku ve titreşimlerin öğrenci sağlığı ve öğrenci başarısına etkileri ve yapılması gerekenler anlatıldı.

Daha Fazla

 

24 Şubat 2015

  OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ EĞİTİMİ PROJESİ ÖĞRENCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ YAPILDI.

• Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesine gönüllü eğitici olarak katılan Makina Mühendisleri bu proje kapsamında İzmir’de 35.000 ortaokul öğrencisine verilecek iç içevre kalitesi eğitimi için yapılan seminere katıldılar.

Daha Fazla

 
 

23 Şubat 2015

  OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ EĞİTİMİ ÇALIŞMA GRUBU BÜYÜYOR: EĞİTİCİLERİ EĞİTİMİ YAPILDI.

• Okullarda İç Çevre Kalitesi Eğitimi Projesinde ilk adımda Metropol Belediyelerindeki ortaokul son sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin eğitimi öngörülmüştür. Yaklaşık 35.000 öğrencinin ve yaklaşık 3.500 öğretmenin katılacağı bu eğitimleri vermek için gönüllü olan Makina Mühendisleri 23 Şubat 2015 Pazartesi günü Tepekule’de öğretmenlere yapılacak eğitimler için hazırlanan sunum seminerine katıldılar.

Daha Fazla

 

18 Şubat 2015

  OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ ÇALIŞMA GRUBUNDAN ÜYELER SELÇUK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

• Selçuk Belediyesinin her semte kreş açma projesinin basında yer alması üzerine, Okullarda İç Çevre Kalitesi Çalışma grubundan Şube Başkanımız Güniz Gacaner ERMİN, Necmi VARLIK ve Macit TOKSOY, kreş havalandırması konusunda tasarım aşamasında katkı vermek üzere Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Atilla AKSOY'u ziyaret ederek, havalandırmanın çocuk sağlığı konusunda önemini aktardılar .

Daha Fazla

 

12 Şubat 2015

  EĞİTİM SUNUMU NİHAT GÜNDÜZ ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİNE YAPILDI.

İç Çevre Kalitesi Projesi kapsamında ilk eğitim Nihat Gündüz Ortaokulu öğretmenlerine Tepekule Kongre ve Sergi Merkezimizde gerçekleştirildi.

Daha Fazla

 

10 Ocak 2015

  “OKULLARDA İÇ ÇEVRE KALİTESİ” KONUSUNDA SÜRDÜRÜLEN ÇALIŞMALARIN SONUÇLARI TESKON 2015’TE KATILIMCILARLA PAYLAŞILACAK

• İnsanların kapalı alanlarda geçirdikleri zamanın sürekli artış gösterdiği günümüzde; “İç Çevre Kalitesi” de buna bağlı olarak daha önemli bir hale gelmektedir. Ülkeler özellikle okullardaki iç çevre kalitesinin geliştirilmesi için özel tedbirler almakta ve okul iç çevre kalitesini geliştirme programları uygulamaya sokmaktadırlar. Ülkemizde ise İç Çevre Kalitesi” alanında kapsamlı bir çalışmanın eksikliği hissedilmektedir. Bu nedenle bir araya gelen uzmanlarca oluşturulan “Okullarda İç Çevre Kalitesi Çalışma Grubu”nda görev alan üyelerimizle yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Daha Fazla


Copyright ©2014 MMO İzmir Şubesi